– Jeg var lysten på nye utfordringer. KA fremstod for meg som et sted med mye bra folk, med mye like verdier som meg, sier nyansatt spesialrådgiver i avdeling for sektorpolitikk og styring.
– Jeg søkte på jobb i KA fordi jeg ante at det satt mange kompetente folk der. Den antagelsen viser seg stadig å stemme, sier kommunikasjonsdirektør Trygve W. Jordheim.
– Jeg har intervjuet en rekke mennesker som har mistet kirkebygget sitt i en storbrann, og analysert deres reaksjoner og opplevelser for å belyse den betydningen det fysiske kirkebygget har for folk, sier spesialrådgiver Ingrid Staurheim.
– I KA holdes ulike og nødvendige perspektiver sammen for å forstå kirkelig organisering, styring og ledelse; perspektiver som teologi, kirkefag, juridiske og organisatoriske, sier fagdirektør Harald Askeland.
– Vi ser mye av «baksiden» av det som skjer ute blant medlemmene. Da er det bra at vi er er solid «marinert» med visjoner og tro på hva kirker og ideell sektor kan bety, sier avdelingsdirektør Øystein Dahle.
– Ofte ligger ikke løsningen på det juridiske planet, men heller å finne gode praktiske løsninger som sørger for at begge parter blir godt ivaretatt. Det gir meg en god mestringsfølelse, sier KA-advokat Alexander Aas.