Hvem: Jon Håkon Øen (50), ny seniorrådgiver i tariffteamet i arbeidsgiveravdelingen
Bosted: Os
Familie: Gift, to barn
Liker: Reise, fjellturer, løping, Lego, bøker og serier
Hvorfor søkte du jobb i KA?
– Etter å ha jobbet med politikk i 20 år, først som rådgiver på Stortinget og sist som myndighetskontakt ved Universitetet i Bergen, hadde jeg lyst til å prøve noe nytt. Som prest og tidligere ansatt i forskjellige misjonsorganisasjoner er dette dessuten en sektor jeg kjenner og har et stort engasjement for.
Hva vet du om KA fra før?
– Som fellesrådsleder i Bjørnafjorden har jeg hatt god nytte av den store kompetansen KA har om smått og stort. Jeg har også møtt KA som en dyktig lobbyist på Stortinget.
Hva blir dine viktigste arbeidsoppgaver?
– Det blir å delta i forhandlinger og i utvikling av tariffavtalene på vegne av kirkesamfunn og ideelle organisasjoner i KA-sektoren.
Les om KAs tariffarbeid her
Hva er du mest spent på?
– Det er alltid spennende å starte i en ny jobb på et helt nytt sted. Jeg gleder med til å komme i gang og bli kjent med nye folk både i KA, blant medlemmene og i fagforeningene.