For fellesrådsmedlemmer/Opplæring av nye fellesråd

Opplæring av nye fellesråd

KA inviterer til opplæring for alle nyvalgte fellesrådsmedlemmer vinteren 2020. Det blir holdt kurs over hele landet, og de fleste holdes på ettermiddags-/kveldstid.

Kursene ligger der kronologisk. Under har vi samlet kursene bispedømmevis.

Påmelding til hvert enkelt kurs finner du i vår kurskalender.

Vi anbefaler at kirkevergen har en opplæringsrunde med sitt nye fellesråd i forkant av kurset. Ressursmateriell til dette samt regler for valg av representanter til fellesrådet finner du her.

 

Agder og Telemark bispedømme

14.01: Lyngdal

15.01: Kristiansand

16.01: Arendal

24.02: Skien

25.02: Bø

 

Bjørgvin bispedømme

20.01: Brekke

21.01: Alversund

22.01: Sogndal

23.01: Norheimsund

06.02: Bergen

26.02: Førde

27.02: Nordfjordeid

 

Borg bispedømme

14.01: Sarpsborg

15.01: Lillestrøm

23.01: Ski

 

Hamar bispedømme

30.01: Lillehammer

06.02: Hamar

11.02: Kongsvinger

12.02: Elverum

13.02: Tynset

19.02: Gjøvik

20.02: Fagernes

09.03: Otta

 

Møre bispedømme

10.02: Volda

11.02: Ålesund

12.02: Molde

13.02: Kristiansund

 

Nidaros bispedømme

24.02: Orkanger

25.02: Støren

26.02: Trondheim

02.03: Åfjord

03.03: Grong

04.03: Steinkjer

 

Nord-Hålogaland bispedømme

27.01: Harstad (Dagskurs)

28.01: Tana bru (Dagskurs)

29.01: Lakselv (Dagskurs)

30.01: Alta (Dagskurs)

03.02: Sørkjosen (Dagskurs)

04.02: Bardufoss (Dagskurs)

05.02: Finnsnes (Dagskurs)

10.02: Tromsø

 

Oslo bispedømme

13.01: Asker

16.01: Oslo

 

Stavanger bispedømme

02.03: Aksdal

03.03: Bryne

04.03: Stavanger

09.03: Sand

 

Sør-Hålogaland bispedømme

03.02: Bodø

04.02: Fauske

05.02: Brønnøysund

18.02: Narvik

19.02: Sortland

20.02: Leknes

26.02: Mo i Rana (Dagskurs)

27.02: Mosjøen (Dagskurs)

 

Tunsberg bispedømme

20.01: Sandefjord

21.01: Hønefoss

22.01: Ål

17.02: Hokksund

(Det er også mulig å delta på kurs i Asker 13.01.)

Det kan bli endringer i oppsettet.

Powered by Cornerstone